„Mądre Głowy Szyją Sowy” – Rodzinne Warsztaty Plastyczne w Bibliotece

9 maja 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach, w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek, odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne pt. „Mądre głowy szyją sowy”.

Potocznie sowa jest symbolem bibliotek.  Swoją renomę zawdzięcza starożytnej Grecji gdzie była kojarzona z  inteligencją i wiedzą. Stąd też pomysł wykonania efektownych sów z kolorowych materiałów, filcu, guzików i waty. Wykonane przytulanki każdy uczestnik mógł zabrać do domu.  W zajęciach uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta a także dzieci  z Tarnobrzegu, które obecnie wypoczywają w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach. Serdecznie dziękujemy Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach za sfinansowanie materiałów plastycznych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się już jesienią.