W dniach 17-18 i 28-29 czerwca 2021 r. odbyły się warsztaty biżuteryjne pt. „Lubimy błyskotki” zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”, które zostały sfinansowane w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

Autorem projektu o dofinansowanie warsztatów jest Andżelika Gałecka. Zajęcia w międzyzdrojskiej bibliotece i w „Wiklinie” w Wapnicy dla dużych i małych prowadziła Bogusia Popko. Uczestnicy pod bacznym okiem instruktorki uczyli się robić biżuterię z kolorowych koralików i kamieni naturalnych. Powstały piękne bransoletki m.in. na drucie pamięciowym. Część wykonanej biżuterii uczestnicy zabrali ze sobą, a część zostawili, aby przekazać ją na cele charytatywne. Po wakacjach będziemy kontynuować zajęcia z tworzenia biżuterii, na które już teraz serdecznie zapraszamy.