21 czerwca 2021 roku jury składające się z pracowników Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach wyłoniło zwycięzców w „Rodzinnym konkursie na maskotkę międzyzdrojskiej biblioteki”, ogłoszonym podczas majowego Tygodnia Bibliotek 2021.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie, uszycie i nazwanie maskotki, która stanie się znakiem rozpoznawczym naszej biblioteki.

I miejsce zajęły Maja i Justyna Mączniańskie, które uszyły Króliczka Czytelniczka,

II miejsce zajęły Magdalena i Anna Bartczak za wykonanie Sowy Moniki,

III miejsce zajęli Emilia, Tymon i Konrad Czmochowie z Aleksandrą Czyżak-Czmoch i Ewą Jóźwik, którzy uszyli mola książkowego o imieniu Jaś.

Wszystkie trzy maskotki Króliczek Czytelniczek, Sowa Monika i Mól Książkowy Jaś staną się biblioteczną „rodziną” promującą aktywności czytelnicze dla najmłodszych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.