Afryka

Dzieci – Życie-Edukacja

Wystawa fotografii Dariusza Felisiaka

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach możemy podziwiać zdjęcia autorstwa Dariusza Felisiaka, który odbył dwie podróże do Afryki wraz  z dwiema koleżankami , z którymi pracuje w  Publicznym Gimnazjum w Wolinie.

Odwiedził Etiopię, Kenię, Tanzanię i Ugandę w latach 2013 i 2015. W swych zdjęciach uchwycił prawdziwe życie „czarnej Afryki”. Autor przemierzył setki kilometrów śpiąc w namiocie przy ognisku, jedząc egzotyczne potrawy razem z miejscową ludnością. Na swej drodze spotykał zarówno biednych jak i bogatych.Dariusz Felisiak poszukiwał w Afryce piękna i tych miejsc, które jeszcze nie zostały skażone zachodnią cywilizacją. Zdjęcia prezentowane w naszej bibliotece przedstawiają przede wszystkim dzieci,  ich zmaganie się z niełatwą codziennością i edukację, która może odmienić ich życie na lepsze.