21 października 2021 r. w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach, bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach przeprowadzili warsztaty ekologiczne w ramach Projektu Erasmus+ GREEN ENERGY. Wymiana młodzieży z krajów Turcji, Włoch, Rumunii, Czech i Polski. Organizatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy.

Podczas zajęć, uczestnicy tworzyli ekologiczne kartki okolicznościowe z wykorzystaniem kartonów, rolek po papierze toaletowym, starych gazet, czy wiórek z temperowanych kredek. Była to doskonała nauka recyklingu. Następnie, młodzież wykonała piaskowe mozaiki w słoikach. Wszyscy z dużym zapałem tworzyli przepiękne i wielobarwne prace, które ozdabiane były muszelkami i sznurkami. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w zabawie oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy za zaproszenie.

Warsztaty zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.