10 stycznia 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się kolejne warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Liga eSzkoła. Młodzi twórcy znakomicie radzili sobie ze stawianymi wyzwaniami i nie mieli trudności w konstrukcji urządzeń nowej generacji. Budowali wioślarza, który będzie ustawiony na macie przejazdowej. Jest to wyspecjalizowany mechanizm do wiosłowania.  Budowali także nowe typy urządzeń, jak np. waga, która może być na wyposażeniu parków i placów zabaw. Konstrukcje te zachęcają do zabaw osoby, które w ten sposób chcą utrzymać dobrą fizyczną formę. W naszym bibliotecznym laboratorium powstały już min. zaprogramowane motory, samochody czy przyrządy sportowe. Przed nami jeszcze wiele ciekawych wyzwań konstruktorskich. Warsztaty odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 16.00.