W piątkowy poranek 3 czerwca 2022 r. w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” Dyrektor międzyzdrojskiej Biblioteki Andżelika Gałecka przeczytała przedszkolakom bajkę swojego autorstwa „O trampku nie do pary”.  Najmłodsi z zaciekawieniem słuchali o przygodach samotnego trampka. Po wysłuchaniu bajki dzieci obiecały wykonać ilustracje, w czym miały pomóc przyniesione rekwizyty. Dyrektor Biblioteki sprawiła przedszkolakom jeszcze jedną niespodziankę przynosząc ze sobą niezwykłe książki typu pop-up. Dzieci były zachwycone przestrzennymi ilustracjami księżniczek, Alicji w Krainie Czarów i dinozaurów, które wręcz „wychodziły” z książek. Największą sensację zrobił wynurzający się z pomiędzy stron Tyrannosaurus rex. Książki typu pop-up są dostępne w czytelni w międzyzdrojskiej bibliotece. Zapraszamy.