24 marca 2023 r. w „Wiklinie” w Wapnicy odbyły się kolejne rodzinne warsztaty kulinarne "Pierniczkowe pisanki polsko - ukraińskie" w ramach projektu Jedzenie zbliża ludzi - rodzinne warsztaty kulinarne. Na integracyjne zajęcia kulinarno-degustacyjne zaprosili: Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”, Koło Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy, międzyzdrojscy bibliotekarze, społeczność ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy oraz wolontariusze zaangażowani w organizację cyklu warsztatów.

Celem projektu jest m.in. wsparcie i promowanie inicjatyw mieszkańców oraz wzmacnianie integracji lokalnej z gośćmi z Ukrainy. Podczas warsztatów pokazaliśmy, że wspólne przygotowywanie posiłków pomaga w budowaniu dobrych relacji międzyludzkich oraz zacieśnia więzi. Lepienie ciasta na pierniczkowe pisanki, wypiekanie go, a następnie zdobienie kolorowymi posypkami i lukrem było doskonałą okazją do rozmowy o zwyczajach kulturowych związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i do wymiany przepisami kulinarnymi. Jednak najważniejsze były śmiechy i niekończące się rozmowy uczestników przy stole.

Już dziś zapraszamy na następne spotkanie w ramach projektu Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne "Pierniczkowe pisanki polsko - ukraińskie", które odbędą się w piątek 31 marca 2023 o godz. 17:00, tym razem w międzyzdrojskiej bibliotece (Plac Ratuszowy 1). Będziemy wspólne ozdabiać przygotowane wcześniej pierniczki. Projekt realizowany jest w ramach „Programu Społecznik 2022-2024”. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Pomysłodawcą projektu jest Andżelika Gałecka, Dyrektor międzyzdrojskiej biblioteki oraz członek Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.

@PomorzeZachodnie @PomorzeZachodnieNews #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR