Rodzinne warsztaty walentynkowe

8 lutego 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach i 9 lutego 2018 roku w szkole Podstawowej nr 2  w Wapnicy  odbyły się rodzinne warsztaty walentynkowe.

Na początku zajęć w Międzyzdrojach pracownicy biblioteki przedstawili krótki spektakl dla dzieci na podstawie opowiadania  Christiana Joliboisa i Christiana Heinricha pt. „Zakochany kurczak” z cyklu „Kurczaki luzaki”.

Rolę tytułowego kurczaka Carmelita zagrał Szymon Głod zaś  papugę Roksanę odegrała Andżelika Gałecka. W postacie bociana i pawia, czyli podwórkowych łobuzów, wcieliły się Małgorzata Olborska i Anna Piecyk. Nie mogło zabraknąć mądrej sowy, która pomagała kurczakowi, w tej roli wystąpiła Anita Cieślak. Na całością spektaklu czuwał narrator – Monika Jakubowska. Po przedstawieniu dzieci, wspólnie z rodzicami, tworzyły serduszka z koralików Hama, z których powstały walentynkowe broszki i breloczki. Najmłodsi wykonywali również bransoletki ozdobione koralikami i filcem. Organizatorami warsztatów byli: Miejska Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy, Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”. Część materiałów plastycznych na warsztaty w bibliotece zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach. Warsztaty w Wapnicy zrealizowano w ramach projektu "KLUBIK RODZINNY - OD JUNIORA DO SENIORA" dofinansowanego ze środków gminy Międzyzdroje. Realizatorem projektu jest Międzyzdrojskie Stowarzyszenie "Rodzina".

Już dziś zapraszamy na kolejne rodzinne warsztaty plastyczne, tym razem o tematyce wielkanocnej, które odbędą się 19 marca 2018 w międzyzdrojskiej bibliotece i 20 marca 2018 w Szkole w Wapnicy.