W sobotę 17 lutego 2018 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyła się promocja albumu „Międzyzdrojskie inspiracje” będącego zbiorem wierszy i fotografii  prac plastycznych międzyzdrojskich twórców .

Podczas uroczystości wszyscy artyści i osoby, które przyczyniły się do powstania albumu, otrzymały z rąk Burmistrza, Leszka Dorosza i Przewodniczącego Rady Miejskiej, Jana Magdy, pamiątkowe egzemplarze. Pomysłodawczynią wydania publikacji  była Teresa Purgal, zaś  koordynatorem całego projektu pracownik Urzędu Miejskiego, Jadwiga Bober. Przy wyborze utworów i obrazów do albumu pomagał zespół programowy składający się z Andżeliki Gałeckiej i Anny Piecyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Teresy Purgal i Tamary Starachowskiej Dyrektorów byłego Gimnazjum oraz Joanny Ścigały i Tomasza Rychłowskiego z Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą.  Już niebawem w wypożyczalni będą dostępne albumy do wypożyczenia. W książce znajdują się najnowsze wiersze bibliotekarki Anny Piecyk. Księgozbiór czytelni wzbogaci się o unikatowy egzemplarz albumu z autografami twórców.