12 kwietnia 2018 r. odbyło się spotkanie z Tomaszem Wieczorkiem zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach i Klub Przewodników PTTK „Na Wyspach”. 

Tomasz Wieczorek jest kierownikiem Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz licencjonowanym pilotem i przewodnikiem turystycznym po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Współtworzył i koordynował projekty, w ramach których powstała zamkowa publikacja "Śladami Lubinusa - przewodnik niezwykły", film "Zamek wśród atrakcji Pomeranii", karty edukacyjne oraz gra planszowa po obiekcie szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich (projekt "Zamierzenie modelowe - Sieć Atrakcji Pomerania"). Jest autorem tekstu przewodnika dla dzieci pt. "Zwiedzamy zamek” oraz współautorem współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem "Zamek Szczeciński".

Podczas spotkania w międzyzdrojskiej bibliotece opowiedział o swojej najnowszej publikacji jaką jest: „Wały Chrobrego – Wrota Szczecina”. Zdjęcia oraz pomysł stworzenia książeczki powstały podczas oprowadzania wycieczek po Wałach Chrobrego. W przekazaniu ciekawych informacji i anegdot pomaga wymyślony przez autora Ptaś Gryfitek. Jest on nawiązaniem do mitycznej postaci gryfa, związanego z rodem Gryfitów. Tomasz Wieczorek pokazał na prezentacji multimedialnej mapy dawnego Szczecina z Fortami Leopolda, Wilhelma i Prusy, stare pocztówki i zdjęcia. Wały Chrobrego powstały w latach 1902-1907 z inicjatywy ówczesnego nadburmistrza Szczecina Hermanna Hakena. Architektem tarasu, który powstał w miejscu zburzonego fragmentu Fortu Leopolda, był Wilhelm Meyer-Schwartau. Stworzył on reprezentacyjny i symetryczny taras, przy którym znajdują się 2 latarnie boga mórz Posejdona, a po środku stoi fontanna z postaciami Jana z Kolna i Jana Wyszaka. Przy schodach paradnych  zostały wyrzeźbione herby miast pomorskich. Na tarasie znajduje się pomnik Herkulesa walczącego z centaurem. W górnej części Wałów powstały budynki, w których mieszczą się Akademia Morska, Muzeum Narodowe z Teatrem Współczesnym i Urząd Wojewódzki. Tomasz Wieczorek zwrócił uwagę na zdobienia Gmachu Muzeum Narodowego. Znajdują się na nim m.in. trzy posągi kobiece z różnymi atrybutami symbolizującymi malarstwo, rzeźbę i grafikę, które sugerują treści wystaw. Na szczególną uwagę zasługuje wyrzeźbiony herb Szczecina przytrzymywany przez 2 szwedzkie lwy trzymające nad nim koronę. Został on nadany Szczecinowi w 1660 r. przez króla Szwecji w dowód uznania bohaterstwa mieszkańców Szczecina. 

Tomasz Wieczorek pokazując zdjęcia, zachęcał do oglądania Wałów Chrobrego wieczorem, kiedy są pięknie oświetlone i nabierają szczególnego charakteru. W ciągu dnia rozciąga się z nich widok na szczecińskie wyspy: Grodzką, Bielawę, Łasztownię, Gryfię i Ostrów Grabowski. Ciekawostką okazało się, że Szczecin faktycznie leży nad morzem, gdyż administracyjnie wody morskie Bałtyku sięgają do Trasy Zamkowej.    

Na koniec spotkania autor wpisywał dedykacje do publikacji i zachęcał do zwiedzania Szczecina.