27 czerwca 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdroje odbył się wieczór poetycki z oprawą muzyczną. Spotkanie poprowadziła Alicja Patey-Grabowska, poetka, tłumaczka, autorka sztuk teatralnych i utworów dla dzieci oraz krytyk literacki. Goście ze Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddziału Kołobrzeskiego wraz z członkami Unii Polskich Pisarzy Lekarzy przedstawili swoją twórczość.

Nasza lokalna poetka Marianna Kargul również zaprezentowała wiersze o morzu, aby przybliżyć gościom klimat miasta. Przybyli słuchacze nie mogli nadziwić się, jaka wrażliwość drzemie w artystach, którzy prezentowali swoje utwory. Mogliśmy wysłuchać wierszy o miłości, tęsknocie, patriotyzmie, o porach roku a nawet utwory o tematyce medycznej. Małgorzata Siemieniec, podczas wieczoru, zadbała o muzyczną rozrywkę. Artystka wykonała utwory z repertuaru Anny German takie jak: „Człowieczy los”, „Cyganeria”, „Dziękuję ci, moje serce”, „Greckie wino”, ”Jesteś moją miłością” i „Eurydyki”.  Wokalistka zaśpiewała również:  „Kawiarenki” Ireny Jarockiej, „Hallelujah”  Leonarda Cohena w polskiej wersji i arię „Przetańczyć całą noc”. Małgorzata Siemieniec była członkiem chóru „Masłowianie” na Kielecczyźnie. Wystąpiła w programach telewizyjnych takich jak: „Must by the music” oraz „Szansa na sukces”. Nadal zachwyca swoim głosem i temperamentem, co bardzo podoba się publiczności. Na zakończenie spotkania bibliotekarze podziękowali twórcom wręczając na pamiątkę albumy lokalnych artystów pt. „Międzyzdrojskie inspiracje”. Poeci wpisali się do kroniki biblioteki, dziękując za wieczór pełen wzruszeń. Nie mogło się obejść bez podziękowań ze strony przybyłych słuchaczy.  Uczestnicy spotkania Maria Magdalena Człapińska, Alicja Kayzer i Maciej Andrzej Zarębski przekazali w darze dla biblioteki swoje opowiadania, wiersze i wspomnienia.  Emocje, jakie wywołał wieczór na długo pozostaną w pamięci mieszkańców, turystów i gości.