18 marca 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się lekcja biblioteczna dla grupy przedszkolnej „Słoneczka” z Przedszkola „Morskie skarby”.

Na początku Dyrektor Biblioteki, Andżelika Gałecka, przywitała dzieci i wyjaśniła na czym polega praca w bibliotece. Oprowadziła najmłodszych po czytelni i wypożyczalni. Pokazała czytelnię internetową, katalog alfabetyczny i rzeczowy, a także  jak działa kolorowa kserokopiarka. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece oprócz czytania i wypożyczania książek można również zagrać w gry planszowe.  Następnie rozpoczęła się inscenizacja na podstawie opowiadania dla dzieci autorstwa Petera Carnavasa pt. „O dzieciach, które kochają książki”. W rolę głównych bohaterów Lusi i Antka wcielili się pracownicy biblioteki, Małgorzata Olborska i Szymon Głod, narratorem była Anna Piecyk. Historia opowiada o dzieciach, które zamiast w domu mieszkały w przyczepie pełnej książek i uwielbiały czytać w każdej sytuacji. Główną atrakcją poniedziałkowego spotkania w bibliotece było tworzenie „gniotków antystresowych” z balonów, mąki ziemniaczanej i kolorowej włóczki. Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników spotkania zakończyło wizytę w naszej bibliotece z zaproszeniem na Rodzinne Warsztaty „Dzień Książki Dla Dzieci”, które odbędą się już 2 kwietnia 2019 r.