Jubileusz 10-lecia Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia "Rodzina" i Sołecki Dzień Dziecka w Wapnicy. Bibliotekarze Andżelika Gałecka, Małgorzata Olborska i Szymon Głod wzięli czynny udział w festynie z okazji 10-lecia "Rodziny". Jako partnerzy włączyliśmy się w szereg prac związanych z imprezą. Dodatkowo zorganizowaliśmy kiermasz

książek. Pomimo kapryśnej pogody, ilość uczestników festynu pozytywnie nas zaskoczyła. Na rodziny czekało wiele atrakcji: loteria fantowa, dobrze zaopatrzony bufet, występy artystyczne, dmuchańce, zabawy i konkursy z klaunami.... Na cele statutowe Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia "Rodzina" zebrano 4442,10. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dobrą zabawę.

Bibliotekarze

FESTYN RODZINNY w Wapnicy

Jubileusz 10-lecia Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” oraz sołecki Dzień Dziecka

Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, przez ten czas Stowarzyszenie ewoluowało, zbierało dookoła siebie kolejnych sympatyków, osoby i firmy wspierające. Udało nam się nawiązać współpracę z mieszkańcami gminy i pozyskać spore zewnętrzne środki finansowe (łącznie ponad 150 tys. zł) na realizację różnorodnych działań.

Od początku działamy na zasadzie wolontariatu, staramy się realizować nawet takie projekty społeczne, które mają ograniczone szanse otrzymania dotacji a spełniają oczekiwania mieszkańców. Tak było np. z naszym sztandarowym projektem „Klubik Rodzinny - od juniora do seniora”, na który otrzymaliśmy dotację w 2015 r. w ramach programu Mikrodotacje. Klubik cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że od 2015r. jest realizowany przez nas w ramach wsparcia przez gminę Międzyzdroje. Podobnie było z „Klubikiem Maluszka w Międzyzdrojach”, na który zdobyliśmy dotację w ramach Społecznika 2017, a obecnie jest realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach. Długo można wymieniać.

Najważniejsze, że 25 maja 2019 r. nie padało, temperatura powietrza może nie skłaniała do ubierania jedynie T-shirtów, jednak nasz festyn odwiedziło około 200 osób. Dziękujemy, za to, że byliście z nami, za życzenia i dobrą zabawę. Dla rodzin z gminy Międzyzdroje tego dnia przygotowaliśmy wraz z naszymi partnerami i sponsorami, szereg atrakcji m.in. dmuchańce i skakańce, zabawy prowadzone przez klaunów z Fifiland, baloniki o różnych kształtach, bańki mydlane, watę cukrową, zabawę fantową, pyszną gotowaną kukurydzę, słodkości dla dzieci, gorącą zupę ugotowaną przez samą prezes Stowarzyszenia, przysmaki z grilla, niezliczoną ilość ciast, domowy chlebek, pokazy sprzętu strażackiego i udzielania pierwszej pomocy, kiermasz książek, wesołe utwory w wykonaniu zespołu „Bryza”, ciekawostki przyrodnicze na stoisku Wolińskiego Parku Narodowego i doskonałe prowadzenie przez DJ Szumiego ;)

Szczególnie pomogli nam w organizacji Festynu Rodzinnego z okazji 10-lecia Stowarzyszenia: Gmina Międzyzdroje, sołtysi i rady sołeckie Wicka, Wapnicy i Lubina, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy, Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach, Ochotnicza Straż Pożarna w Lubinie, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, Woliński Park Narodowy, Klub Sportowy „Fala”, Zespół “Bryza”, 1001 Drobiazgów - Damian Jarnutowski, Bałtycki Park Miniatur, Bank Spółdzielczy w Wolinie, Bella Mi Pizza & Pasta, Cafe Melba, Cafe Pizza VIRGO, Coca-Cola, DJ Szumi, firma Abakus, firma AGROLEX, firma ALMA - Małgorzata Motylińska, Firma Handlowo-Usługowa - Tomasz Chełski, firma PIGPOL, „Fratelo” - Marcel Prelipcean, Gabinet kosmetyczny - Iwona Aulich, Hotel AURORA Family & Spa, Hotel Wolin, Hurtownie warzyw i owoców - Krzysztof Solecki, „Intro-druk” Dębień - Mariusz Licznerski, Kukucorn, Kwiaciarnia „Tulipan”, Magic World Minigolf Świnoujście - Krzysztof Adamczyk, Mini-Art - Bożena Rychłowska, Restauracja BARON, Restauracja Carmen, Restauracja Neptun, Sklep Netto 310 Międzyzdroje, „Sklep pod filarami” - Katarzyna Marjańska, Sklep TOTU, Sklep Wielobranżowy „U Jurka” w Wapnicy - Teresa Wróblewska, Sklep Wielobranżowy Neptun - Wiesław Sawicki, Solarium SunMalino, Tawerna „Róża Wiatrów” - Ewa Chabinka, Usługi fryzjerskie - Anna Nachumeniuk, Usługi Wielobranżowe Precyzja - Jacek Schabowski, Barbara i Mariusz Woźniak, Yin Feng - sklep Chiński Międzyzdroje.

Bardzo Wam dziękujemy!

Iwona Samołyk