14 stycznia 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała lekcję biblioteczną dla dzieci z Przedszkola „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach.

Niespodzianką było krótkie

przedstawienie dla przedszkolaków na podstawie książki Helen Stephens „Jak schować lwa”. To historia małej dziewczynki, która chciała ukryć lwa w swoim domu, by udowodnić, że nie jest on złym zwierzakiem. W role lwa i dziewczynki o imieniu Malwinka wcielili się pracownicy biblioteki: Małgorzata Olborska i Szymon Głod. Aktorzy potrzebowali jednak wsparcia podczas występu. Z pomocą przyszły dzieci i pani nauczycielka, która rewelacyjnie odegrała rolę mamy w przedstawieniu. Występy, podczas których może zaistnieć interakcja między widzem a aktorem dają największą satysfakcję i tak było w tym przypadku. Przedszkolaki zrobiły sobie wspólne zdjęcie z lwem oraz Malwinką i z radością przystąpiły do prac plastycznych. Pomalowały farbami gipsowe figurki w kształcie kaktusów i wykonały kartki na Dzień Babci i Dziadka. Z uśmiechem na buzi każdy wytrwale pracował i tworzył własne upominki dla najbliższych.