Od 13 lipca 2020 r. zapraszamy wszystkich rodziców, by wspólnie z dziećmi odwiedzili międzyzdrojską bibliotekę i wypożyczyli nowe gry planszowe zakupione w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Biblioteczna grywalizacja na stałe zagościła w naszej instytucji kultury. Ideą przewodną projektu „Wypożyczalnia gier planszowych” jest

łączenie zabawy oraz nauki, które daje dziecku możliwość pełnego, harmonijnego rozwoju. Zakupiliśmy kolejne 22 gry.Tym razem przy wyborze prześledziliśmy kilka rankingów najlepszych gier planszowych. Kilka miesięcy temu zakupiliśmy do wypożyczalni, z myślą o dzieciach, Scrabble Junior. Teraz w Wasze ręce oddajemy Scrabble Original, byście rodzinnie mogli pograć w słówka. Dla rodziców 3-4 latków rekomendujemy grę „Masza i Niedźwiedź. Leśna przygoda” i „Pszczółki”. Dla 5-6- latków mamy całą gamę gier, które wzmocnią pamięć, refleks i logiczne myślenie: „Mali detektywi”, „Pełny kurnik”, „Dolina królików” czy „Lisek urwisek” – najlepsza gra dziecięca 2018 roku. Miłośników gier zręcznościowych zapraszamy po „Łakocie babci”, które trzymają w napięciu i dostarczają mnóstwo dobrej zabawy. Kto lubi planszówki w klimacie czarów i magii czy dinozaurów świetnie spędzi czas grając w „Szkołę magów” lub „Jurassic snack”.„Harry Potter Dobble” łączy kultowy czarodziejski świat z jedną z najpopularniejszych gier rodzinnych. Dla chętnych przeżycia przygody z dreszczykiem emocji proponujemy gry „Loch Ness”, „Wikingowie wchodzą na pokład”. Nie mogło zabraknąć rozgrywek edukacyjnych: „Kapitan Nauka. Świat” czy gry o australijskich gatunkach zwierząt „Dziobaki”.Fanom tradycyjnej gry w statki polecamy strategiczną „Flotyllę”. Planszówką rozwijającą wyobraźnię jest, bez wątpienia, przepięknie ilustrowana „Odyseja” – familijna gra o podróżach kosmicznych.Podejmowania decyzji, kreatywności, „główkowania”, uczą zaś „Miasteczka”. Jeśli lubisz bawić się w budowniczego, architekta i planistę musiszją wypożyczyć.Planszówki świetnie sprawdzą się podczas wakacji, to sposób na spędzenie wolnego czasu z dziećmi i przyjaciółmi. Serdecznie zapraszamy do międzyzdrojskiej biblioteki.