wydarzenia
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
nowości wydawnicze
galeria
informacje ogólne
o bibliotece
zamowienia publiczne
kontakt

facebook

z

 

 

 

 

 

„Mistrzowskie czytanie” z Wiktorem Zborowskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” zapraszają na spotkanie z aktorem Wiktorem Zborowskim, które odbędzie się w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach 4 marca 2017 r. (sobota) o godz. 19.00.
Ten znakomity aktor jest absolwentem warszawskiej PWST. Współpracował z najwybitniejszymi aktorami i reżyserami, którzy dali mu szansę i możliwości wszechstronnego rozwoju w tym zawodzie. Jego dziadkowie związani byli z teatrem zaś jego wujem jest słynny aktor Jan Kobuszewski. Jasne więc było, że i on był „skazany” na scenę. Zadebiutował w jednym z odcinków serialu pt. „Czterdziestolatek”. Jego poczucie humoru sprawiło, że zaczął być obsadzany w wielu polskich komediach min. „C.K. Dezerterzy”, „Galimatias, czyli kogel-mogel II”, „Goodbye Rockefeller” czy „Złoto dezerterów”. Grał w wielu warszawskich teatrach min. w Ateneum, Kwadrat, Teatrze Muzycznym Roma czy Teatrze Narodowym. Aktor uważa, że praca w teatrze wymaga wielkich umiejętności warsztatowych , gdzie nie da się oszukać ani za czymś schować.
Gościnnie w serialach telewizyjnych takich jak „Klan”, „Przeprowadzki”, „13 posterunek” a także „Kryminalni”.
Wiktor Zborowski zagrał również w polskich superprodukcjach jak „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana, gdzie wcielił się w postać Longinusa Podbipięty. Zagrał także u tego samego reżysera w filmie „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” w roli Wikinga Tłumacza.
Nigdy nie stroni od nowych wyzwań, które przed nim stoją. Znane są jego role śpiewane w widowiskach musicalowych, przedstawieniach kameralnych. Był Don Kichotem w „Człowieku z La Manchy” Jerzego Gruzy, śpiewał w produkcjach Wojciecha Młynarskiego czy Macieja Wojtyszki.
Wiktor Zborowski podejmuje się także z powodzeniem pracy w dubbingu. Użyczał swojego głosu w „Królu Lwie” jako Mufasa, „Dzwonniku z Notre Dame” jako Victor , „Asteriksie i Obeliksie: Misja Kleopatra” jako Obelix a także jako Gandalf Szary w „Hobbicie”.
W Międzyzdrojach w czasie spotkania Wiktor Zborowski w ramach „Mistrzowskiego Czytania” zaprezentuje fragmenty powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” oraz opowie o pracy aktora. Podczas wieczoru autorskiego będzie można zakupić audiobooki, przy których realizacji pracował nasz gość. Partnerami w zorganizowaniu spotkania są: Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, Hotel Autora Family & SPA oraz Agencja Artystyczna Acoustic, współfinansowane zaś jest ze środków gminy Międzyzdroje w ramach projektu „Klubik rodzinny – od juniora do seniora”.

Bibliotekarze


PROGRAM FERII 2017 W BIBLIOTECE:

Zajęcia odbywają się od 13 do 24 lutego 2017 r.
(od poniedziałku do piątku) w godz. 10:00 – 13:00

- wspólne czytanie bajek i zajęcia teatralne
- zabawy z tablicą interaktywną, mini-dyskoteka
- bezpieczny kontakt z psem (zajęcia poprowadzi Pani Helena Piątek ze szkoły dla psów „Pies potrafi”)
- plastelinowe warsztaty ceramiczne, zabawa z masą Fimo
- zajęcia plastyczne: warsztaty decoupage, wykonywanie biżuterii, breloków z filcu, skarpetkowych pacynek, zaproszeń na wernisaż, gipsowych ramek na zdjęcia, origami
- warsztaty tworzenia mydełek
- „Zwierzaki cudaki z pomponów i makaronów”
- „Klimacik i Decybelek” spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Duet – 21.02.2017 r. godz. 13:30
- wtorkowe zajęcia pt. „Gry bez prądu” w godz. 16:00-18:00
- zabawa z recyklingiem – „Robimy eko-instrumenty”
- nauka tańca średniowiecznego (Stowarzyszenie Archeozdroje)
- prace zespołowe - wykonywanie makiet „Rycerze kontra Piraci” i „Lecimy w kosmos”
- obchodzimy Światowy Dzień Kota – moc atrakcji i niespodzianek z naszymi pupilami,
- seans w kinie Eva – film „Balerina” – 16.02.2017 godz. 11:00
- słodkie poczęstunki, konkursy z nagrodami
- na koniec, jak co roku, odbędzie się wernisaż prac wykonanych przez dzieci


„Z nadzieją przez życie” – spotkanie z Marianem Dziędzielem

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach po raz kolejny przygotowała niespodziankę dla miłośników polskiego filmu. Czytelnicy chętnie brali udział w spotkaniu z Robertem Więckiewiczem, Krzysztofem Kowalewskim. 7 lutego 2017 roku odbył się wieczór autorski z Marianem Dziędzielem, obecnie jednym z najpopularniejszych aktorów starszego pokolenia. Pochodzi ze Śląska, wychowywał się w wielopokoleniowej rodzinie górników. Marzenie, by zdawać do krakowskiej PWST, trzymał w tajemnicy. Podczas spotkania w międzyzdrojskiej bibliotece, nasz gość cudownie opowiadał o rodzicach: ojciec wymagający, ale kochający, czuło się do niego respekt, matka zaś wszystko łagodziła. Marian Dziędziel co chwilę popisywał się grą aktorską. „Stepy akermańskie” i „Bagnet na broń” brawurowo wykonał gwarą śląską. Warunkiem ukończenia szkoły aktorskiej, było pozbycie się cech gwarowych i posługiwanie się tylko czystą polszczyzną. Pan Marian śmiał się „By osiągnąć ten cel władze szkoły umieściły mnie w jednym pokoju z Pyrą, czyli rodowitym Poznaniakiem”. Gwarą śląską mógł się jednak popisać w filmach Kazimierza Kutza, m. in. w „Śmierć jak kromka chleba”. Debiutował w „Stawce większej niż życie” w odcinku „Akcja - Liść dębu”. Przełomowym filmem było „Wesele”, który zebrał wszystkie możliwe nagrody filmowe. Za pierwszoplanową rolę męską w „Weselu” nasz gość został nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aktor zdradzał kulisy gry postaci pod wpływem alkoholu. Nawet na planie nie wierzyli, że można tak sugestywnie zagrać nie spożywając alkoholu. Dla niedowiarków dał się nawet zbadać alkomatem. „Pijanego nie można grać pod wpływem! Taką rolę trzeba pociągnąć z obserwacji”. Brudną, drapieżną Polskę widzimy w filmach „Kret”, „Dom zły”, „Drogówka”. Marian Dziędziel gra tam twardych, brutalnych z nieciekawą przeszłością, którzy klną jak szewc. Nie został jednak zaszufladkowany. Publiczność pokochała go za rolę przesympatycznego Pana Henryka Pućko w serialu „Dziewczyny ze Lwowa” czy za postać w melancholijnej „Piątej porze roku”. Do wiele ról musiał się specjalnie przygotowywać. W „Gejszy” grał niewidomego gangstera, zaś w filmie „Moje córki krowy” chorującego na glejaka mózgu. Marian Dziędziel w tym roku kończy 70 lat. Zapytany, czy czuje się spełniony odpowiedział, że przez 45-letnią karierę towarzyszy mu tekst o nadziei , jaki przygotowywał do sztuki „Kulig” Józefa Wybickiego. Zapytany czy czuje się sławnym? Odpowiedział śpiewająco „Wielka sława to żart! Książę błazna jest wart!...”. Spotkanie do chwilę przerywały salwy śmiechu publiczności i oklaski będące wyrazem uznania dla kunsztu aktorskiego naszego gościa. Po spotkaniu można było kupić filmy, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z Marianem Dziędzielem. Moderatorem spotkania był Dariusz Rekosz autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Serdecznie dziękujemy Hotelowi Aurora Family & SPA za pomoc w organizacji spotkania.


Zimowy wieczór poezji i prozy

Zapraszamy na „Zimowy wieczór poezji i prozy”, który odbędzie się 19 stycznia 2017 roku (czwartek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach. Podczas spotkania zachęcamy wszystkich chętnych do czytania wierszy swojego autorstwa lub fragmentów prozy. W czasie wieczoru odbędzie się również promocja najnowszej książki autorstwa Anny Piecyk pt.”Wymarły gatunek”. Pani Ania jest bibliotekarką w naszej instytucji kultury, gdzie realizuje się zawodowo. Dwie poprzednie książki autorki, „Pustka” i „Matnia”, zostały bardzo pozytywnie odebrane przez czytelników.
Finałem wieczoru będzie występ działającego przy Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach zespołu śpiewaczego „Bryza” pod kierownictwem Janusza Kalemby.


BIBLIOTEKARZE DLA WOŚP – ZAPRASZAMY!

Bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach serdecznie zapraszają na swoje stoisko w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach w niedzielę 15 stycznia 2017 r. od godz. 13.00. 
Przygotowaliśmy wiele niespodzianek m.in.: kiermasz książek, sprzedaż prac wykonanych przez dzieci podczas ferii zimowych, zdjęcia z postaciami z bajki, o godz. 18.30 występ zespołu "BABBA" z udziałem bibliotekarzy.
Królewna Śnieżka wraz ze swoimi pomocnikami będzie również rozdawała zdrowe, soczyste jabłuszka. 
Bardzo dziękujemy Pani Hannie Ratajczak ze Sklepu Warzywno-owocowego w Międzyzdrojach, która przekazała kosz jabłek na cel charytatywny.
Zapraszamy!!!

WOŚP


 

14.01.2017 r. (SOBOTA)

HALA SPORTOWA IM. A. GRUBBY

VI HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ WOŚP 2017
10:00 – Start turnieju
10:00 – 16:00 – „SWOJSKA KUCHNIA” – przygotowana przez Dom Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach
10:00 – 16:00 – „SŁODKI BUFET” – przygotowany przez Radę Rodziców SP1
12:30 – Występ Szkoły Tańca „JANTAR” Anny Zjawińskiej
14:00 – 15:00 – Wolna gra w tenisa stołowego z zawodniczkami UKS CHROBRY
14:30 – Pokaz Karate i Tai Chi oraz warsztaty samoobrony dla dzieci - Dom Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach
15:00 – Wielki mecz najmłodszej grupy „BAMBINI"! KS Fala Międzyzdroje
16:00 – Finał turnieju
(w między czasie będzie sprzedaż wypieków, kawy, herbaty, soków)
Program minutowy (+ - 5-10 minut tolerancji)

15.01.2017 r. (NIEDZIELA)

SKWER PRZY INFORMACJI TURYSTYCZNEJ, PLAŻA PRZY MOLO

13:00 – 16:00 Prezentacja sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej z Międzyzdrojów
14:00 - Kąpiel Klubu Morsów „Kurka Wodna” z Międzyzdrojów – plaża przy molo

MIĘDZYNARODOWY DOM KULTURY

FOYER
Od godziny 12:00 – „JARMARK GORĄCYCH SERC”

- „Królewna Śnieżka w Bibliotece” (od godziny 13:00) – przygotowany przez Bibliotekę Miejską kiermasz książek, pyszne jabłka, sprzedaż prac wykonanych przez dzieci podczas ferii zimowych, zdjęcia z postaciami z bajki „Królewna Śnieżka”
- „Od serca” – stoisko Pracowni Rękodzieła Artystycznego „Impresje” MDK Międzyzdroje
- „Na ratunek” – zajęcia z ratowania życia i udzielania I - szej pomocy przygotowane przez Ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Międzyzdrojów
- „W krainie domowych wypieków i różności” – stoisko przygotowane przez Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów
- „W krainie przodków” – stoisko z rekonstrukcją historyczną przygotowane przez Stowarzyszenie „Archeozdroje”
- „Upominek od serca” – stoisko Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "RADOŚĆ"
- „Poznaj Woliński Park Narodowy” – stoisko edukacyjno-promocyjne Wolińskiego Parku Narodowego
- Komputerowe badanie wzroku – stoisko salonu optycznego „Punkt Widzenia”

SALA TEATRALNA
Pomiędzy występami odbywać się będzie sprzedaż WOŚP-owych gadżetów

14:30 – 15:00 – Zespół Śpiewaczy „FALE” z Międzyzdrojów
15:30 – 16:10 – Zespół „SPECYFICZNI”
16:30 – 16:50 – WYRÓB KABARETOPODOBNY – Sekcja wokalna
16:50 – 17:05 – Wieczorna wyprzedaż WOŚP-owych gadżetów
17:05 – 17:20 – Występ dzieci z Przedszkola Miejskiego „MORSKIE SKARBY”
17:20 – 17:50 – Zespół Śpiewaczy „BRYZA” z Międzyzdrojów
17:55 – 18:30 – Zespół Muzyczny „AKORD MUSIC” – muzyka polskich hitów i przebojów
18:35 – 18:50 – Zespół „BABBA”
18:50 – 19:15 – Wieczorna wyprzedaż WOŚP-owych gadżetów
19:15 – 19:55 – Zespół „SKLEP Z PTASIMI PIÓRAMI”
Program minutowy (+ - 5-10 minut tolerancji)

20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA - przed budynkiem Międzynarodowego Domu Kultury

* organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu