26 listopada 2019 r. w Wiklinie w Wapnicy odbył się Rodzinny Turniej Gier Planszowych z projektu „Gry i zabawy bez prądu” w ramach Programu Marszałkowskiego „Społecznik” na lata 2019-2021. Organizatorami było Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach.

Gry planszowe i zabawy ruchowe to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Do wspólnej zabawy dołączyli nie tylko najmłodsi, ale również ich rodzice i dziadkowie. Można było zagrać w grę „Wieża”, w której tylko i wyłącznie poprzez współpracę zespołową było możliwe ułożenie wieży z drewnianych klocków. W Wiklinie zaprosiliśmy uczestników do zabaw z chustą Klanza i do „Gry w kapsle” na specjalnie przygotowanej planszy.  Jednak najwięcej radości uczestnikom sprawiły „planszówki”. Okazało się, że niektóre gry były doskonale znane najmłodszym. „Grzybobranie”, „Labirynt”, „Kim jestem?” wzbudziły także zainteresowanie dorosłych. Podczas rozgrywek można było usłyszeć okrzyki radości, co było jednoznacznym sygnałem dla organizatorów, że taka forma spędzania wolnego czasu jest potrzebna. Wśród uczestników nie było przegranych. Każdy dobrze się bawił a porażkę zamieniał w pozytywne działanie. Zapraszamy 27 listopada 2019 od 16:00-18:00 do międzyzdrojskiej biblioteki oraz 28 listopada 2019 od 16:00-18:00 do Wikliny w Wapnicy na rodzinne warsztaty plastyczne „Jesień w lesie”.

#PomorzeZachodnie, #społecznik, #ProgramSpołecznik, #KARR