Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej zapraszają dzieci, rodziców oraz młodzież na pomarańczowe warsztaty plastyczne, które odbędą się w dniach 8-19.11.2021 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Międzyzdrojska Biblioteka oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach kampanii chcą zaproponować dzieciom, młodzieży oraz rodzicom warsztaty plastyczne, podczas których będzie można zrobić pomarańczowe kwiatki lub broszki. Wykonanego kwiatka można umieścić w doniczce, a broszkę nosić jako symbol sprzeciwu wobec przemocy. Prace będą mogły również towarzyszyć uczestnikom podczas marszu ulicami miasta w ramach kampanii (więcej informacji podamy wkrótce). Dlaczego kolor pomarańczowy? Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Prowadzone działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Pokaż, że twój dom jest wolny od przemocy, a ty wspierasz naszą kampanię!

Obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z pandemią.

Serdecznie zapraszamy!