Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” zapraszają 11 października 2022 r. o godz. 18.00 na spotkanie z Rafałem Królikowskim, aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Spotkanie odbędzie się w nowej siedzibie międzyzdrojskiej biblioteki na Placu Ratuszowym 1. Moderatorem spotkania będzie Marcin Michrowski, dziennikarz telewizyjny.

Na deskach teatralnych Rafał Królikowski stanął po raz pierwszy tuż po ukończeniu warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, debiutując w spektaklu dyplomowym pt. "Awantura w Chioggi". Związany był z Teatrem Powszechnym, następnie m.in. z Teatrem „Scena Prezentacje”, Teatrem Polskim, Studiem Buffo. Aktor swą pierwszą filmową rolę zagrał u samego mistrza Andrzeja Wajdy w obrazie „Pierścionek z orłem w koronie” (1992). Szerszej znany jest publiczności z filmów: „Syzyfowe prace” (1998), „Pół serio” (2000), „Zemsta” (2002), „Ciało” (2003), „Lejdis” (2008), „Nigdy w życiu” (2004), „Kurier” (2019). Aktor ma w swoim dorobku także role w serialach: „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Tango z aniołem” czy „Egzamin z życia”. Praca zawodowa Rafała Królikowskiego została doceniona przez środowisko artystyczne oraz widzów. Aktor jest bowiem laureatem licznych nagród, m. in. nagrody jury dziecięcego za najlepszą rolę męską na Festiwalu Filmowym dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, nagrody im. Zbyszka Cybulskiego czy nagrody na 25. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.