13 czerwca 2023 r. bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach brali udział w ramach Tygodnia Bez Książek i Ławek w Festiwalu Nauki w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Uczniowie klas trzecich i czwartych aktywnie uczestniczyli i spędzali czas z robotyką. Tworzyli automatyczne maszyny za pomocą programu Lego Spike, który jest niezbędną platformą do programowania oraz wykonywali urządzenia własnej konstrukcji. Nasi młodzi konstruktorzy spędzili czas kreatywnie i z zaciekawieniem. Największą radością było wprawianie w ruch własnych konstrukcji z klocków za pomocą specjalnego, intuicyjnego programu komputerowego. Możliwości w tworzeniu maszyn i urządzeń były nieograniczone a wyobraźnia i pomysły budowniczych godne podziwu. Powstały takie urządzenia jak sejf przenośny, chwytak, robot na podwójnych kołach czy tancerz breakdance. Zajęcia warsztatowe prowadzone w ciekawej i innowacyjnej formie stawiały przed uczniami zadania, które świetnie potrafili rozwiązywać a tym samym dodawały im pewności siebie oraz umiejętności pracy w zespole. Ponadto, jak co miesiąc, była okazja do wypożyczeń książek w ramach Punktu Bibliotecznego, który oczywiście cieszył się zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Miła atmosfera i kreatywne spędzenie czasu tego dnia sprawiły, iż uczniowie czekają z niecierpliwością na kolejne spotkania z programowaniem i książką.