13 czerwca 2023 r. Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chocianowie, którzy aktualnie przebywają w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach. Grupę bibliotekarzom przedstawiła Pani Beata Kiryluk, Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów.
Dzieci miały okazję zwiedzić różne zakamarki nowej siedziby biblioteki: wypożyczalnię, salę warsztatową, czytelnię z salą spotkań, czytelnię komputerową, kącik prasowy, magazyn z jezdnymi regałami oraz dział dziecięcy, którym były zachwycone. Uczniowie zapoznali się z planem tyflograficznym z oznaczeniami w języku braille'a, przenośnią pętlą indukcyjną, ze stanowiskiem komputerowym dostosowanym do osób z niepoprawnościami oraz książkomatem i jego zastosowaniem.
Dziękujemy serdecznie za wizytę i zapraszamy ponownie!