14 czerwca 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty plastyczne. W zajęciach uczestniczyli członkowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach wraz z opiekunami. ŚDS prowadzony jest przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W przemiłej atmosferze wraz z gośćmi tworzyliśmy kolorowe witraże z koralików hama. Powstały między innymi: kwiatki, flamingi, dinozaury, żabki… Następnie graliśmy w gry planszowe m.in.: Jengę, Krzesełka oraz wspólnie pisaliśmy wiersz o naszych pięknych Międzyzdrojach, pt. „Wczasy w Międzyzdrojach”.

„Wczasy w Międzyzdrojach”

W Międzyzdrojach cicho wiatr wieje…

A sztorm na morzu szaleje

Zjeżdża się grupa turystów

A na plaży jest rybna zupa

Park Woliński możemy zwiedzać

I Dom Kultury oraz bibliotekę odwiedzać

Na promenadzie zjemy gofry i lody

I w Bałtyku popływamy dla ochłody

Można odwiedzać Gwiazd Promenadę

Po długim spacerze wypić lemoniadę

Wypłyniemy statkiem w rejs z mola

A na „Dechach” zatańczymy rock’n’rolla.

Część materiałów plastycznych na warsztaty zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2023 r. na działania profilaktyczno - rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach.