WRZUTNIA – CAŁODOBOWY I BEZKONTAKTOWY ZWROT KSIĄŻEK JEST JUŻ MOŻLIWY!

W trosce o wygodę Czytelników, bibliotekarze przygotowali coś specjalnego…

Przed wejściem do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach na Placu Ratuszowym 1 zamontowana została wrzutnia książek, umożliwiająca samodzielny i bezkontaktowy zwrot książek. Urządzenie pozwala na przyjmowanie zbiorów o każdej porze.

Zasady korzystania:

1. Do wrzutni można zwracać tylko zbiory (książki, audiobooki i filmy) wypożyczone w placówce, przy której mieści się wrzutnia.

2. Z wrzutni można korzystać w godzinach otwarcia placówki, jak i po zamknięciu.

3. Prosimy, aby w zwracanych materiałach bibliotecznych umieścić kartkę z imieniem i nazwiskiem wypożyczającego – ułatwi nam proces zwrotów.

4. Książki zwrócone do wrzutni nie są od razu zdejmowane z konta czytelnika – zostaną zdjęte z konta w tym samym lub w następnym dniu roboczym. Jeżeli czytelnik zamierza wypożyczyć książki tego samego dnia, zwracane pozycje należy oddać bezpośrednio w bibliotece.

4. Bibliotekarze codziennie sprawdzają zawartość wrzutni.

5. Prosimy o delikatne wkładanie zbiorów do wrzutni.

6. Biblioteka może zwrócić się do Czytelnika z prośbą o wyjaśnienia, gdy zwrócona przez wrzutnię książka nosi nieodnotowane wcześniej zniszczenia lub zabrudzenia.

Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie ułatwi naszym Czytelnikom zwroty książek i pozostałych materiałów bibliotecznych.

Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Międzyzdrojska Biblioteka dla Każdego” realizowanego przez NPRCz 2.0, Priorytet 2 Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”.