Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach poszerza swoją ofertę o usługę składania zamówień i rezerwacji zbiorów drogą elektroniczną oraz udostępniania księgozbioru za pomocą książkomatu, który usytuowany jest na zewnątrz biblioteki od strony czytelni.

Drodzy Czytelnicy, spotkanie z Wami w bibliotece nadal jest dla nas najwyższym priorytetem i przyjemnością, ale mamy nadzieję, że nowe usługi ułatwią dostęp do zbiorów tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą do nas dotrzeć. Tą drogą zapraszamy wszystkich - pracujących w godzinach otwarcia biblioteki, dojeżdżających z okolic Międzyzdrojów, studentów odwiedzających nas tylko w weekendy, a także wczasowiczów - do skorzystania z usług biblioteki w nowej formule. W okresie wakacji nie mamy sobotnich dyżurów, ale liczymy, że dzięki książkomatowi ta niedogodność będzie mniej odczuwalna. Dodatkowo niedawne ograniczenia pandemiczne zmotywowały nas do pozyskania takiego samoobsługowego, bezpiecznego na te czasy urządzenia.

Obecnie, po zakończeniu testów i sprawdzeniu procedur, możemy zaprosić wszystkich zainteresowanych do wypróbowania tej nowej, dostępnej całodobowo usługi. Książkomat działa na podobnej zasadzie jak popularne paczkomaty.
Aby skorzystać z urządzenia, wystarczy posiadać nadany numer czytelnika lub aktywną kartę biblioteczną, która uruchamia obie usługi książkomatu - odbiór i zwrot wypożyczonych książek. W przypadku problemów prosimy o kontakt pod nr tel. 91 50 65 022 (czytelnia) 91 50 65 021 (wypożyczalnia) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Składanie zamówień i rezerwację zbiorów można dokonać poprzez stronę szukamksiazki.pl, która skonfigurowana jest z naszym wewnętrznym systemem. Aby skorzystać z usługi wystarczy jedynie założyć konto.

Prosimy o zapoznanie się z instrukcjami obsługi, które udostępniamy na naszej stronie internetowej oraz w bibliotece.

Zapraszamy zatem do korzystania z tych innowacyjnych urządzeń.

Instrukcja katalogu online szukam książki

Instrukcja obsługi książkomatu