2 sierpnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne pt. „Morze zamknięte w lampionie…”.

Wspólnie z dziećmi, rodzicami, opiekunami i prowadzącymi zajęcia wykonaliśmy lampiony morskie ze słoików z wykorzystaniem farb, muszli i sznurka. Powstały fantastyczne prace, które dzieci zabrały na pamiątkę do domu.

W warsztatach wzięły udział dzieci uczęszczające na półkolonie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach, a także turyści, którzy aktualnie przebywają na wczasach w kurorcie. Wszyscy biorący udział w zajęciach na zakończenie warsztatów zrobili wspólne zdjęcie ze swoimi pracami. Uczestnicy mieli również okazję do wypożyczenia książek i gier.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zabawie.

Część materiałów została zakupiona przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2023 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane w Bibliotece w Międzyzdrojach.

Starszy Bibliotekarz

mgr Joanna Wyrobek