19 sierpnia 2023 r. międzyzdrojscy bibliotekarze: Andżelika Gałecka, Joanna Wyrobek oraz Szymon Głod wspólnie z pracownikami Narodowego Centrum Kultury promowali czytelnictwo na stoisku Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w Parku Chopina podczas Pikniku Rodzinnego „Lata z Radiem”. Piknikową zabawę pt. „Czytanie na trawie” rozpoczęliśmy o godz. 11.00.

Przesympatyczni animatorzy promowali przygodę z książką za pomocą koła fortuny z molami książkowymi. Do wygrania były notatniki, notesy oraz zakładki do książek. Wokół stoiska pracownicy NCK zorganizowali mobilną bibliotekę oraz strefę relaksu i dobrej lektury. Wielu odwiedzających skorzystało z wypoczynku na leżakach w cieniu drzew, zwłaszcza, że tego dnia było bardzo gorąco.

Na miłośników książek przygotowaliśmy moc atrakcji m.in: plażowy bookcrossing, gdzie każdy mógł zabrać ze sobą książkę na plażę, pokaz książek artystycznych z naszej kolekcji pop-up booków, zabawy z pacynkami z Ulicy Sezamkowej oraz warsztaty plastyczne. Każdy mały czytelnik mógł samodzielnie wykonać dwustronną zakładkę do książki lub kotka albo myszkę za starych książek. Była to doskonała nauka recyklingu.

O 11.30 Andżelika Gałecka wzięła udział w audycji Polskiego Radia, gdzie na żywo rozmawiała z Robertem Kamykiem m.in. o ofercie kulturalnej Biblioteki w Międzyzdrojach o czytelnictwie i o najbliższych wydarzeniach, jakie organizuje biblioteka.

Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie Górnickiej z Narodowego Centrum Kultury za zaproszenie nas do wzięcia udziału w „Czytaniu na trawie”. Była to doskonała okazja, by promować także naszą bibliotekę, gdyż rozdawaliśmy ulotki, mapki z lokalizacją naszej instytucji kultury oraz balony dla najmłodszych.