„Sekrety i tajemnice kobiet” – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki24 sierpnia 2023 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz międzyzdrojski Dyskusyjny Klub Książki zorganizowali letnie spotkanie pt. „Sekrety i tajemnice kobiet”. Tematem przewodnim była książka autorstwa Janice Y.K. Lee pt. „Emigrantki”.

Poznaliśmy historie trzech kobiet, które z dala od swojego kraju mieszkają w Hongkongu. Autorka pokazuje ich życie, tajemnice, dramaty i przeplatające się wspólne losy oraz charakterystykę i tożsamość społeczną Azji południowo-wschodniej. Uczestnicy spotkania dyskutowali o roli kobiet we współczesnym życiu, o tym jak kobiety są silne w obliczu trudnych wyzwań i tragedii. Rozmawiano o ważnej roli kobiet w życiu społeczno-politycznym i gospodarczym, ale także tym, iż w dalszym ciągu wykorzystanie w pełni ich potencjału jest ograniczone. Bibliotekarze przedstawili również nowości wydawnicze oraz pozycje książkowe, w których dominująca rola kobiet i ich znaczenie jest bardzo ważne.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za przybycie!