Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach jest Ambasadorem etapu lokalnego Ogólnopolskiego Konkursu „75. urodziny Detektywa Blomkvista”, którego organizatorem jest Wydawnictwo Jungoffska. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat wraz z minimum jedną osobą dorosłą.

Ilość dzieci nie może być mniejsza niż ilość dorosłych w ekipie. Maksymalna ilość uczestników w jednej drużynie to 10 osób. Prace (link do filmu) należy przesyłać do 25 października 2021 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Detektyw Blomkvist, imieniem Kalle chce być detektywem. Marzy o wielkich kryminalnych aferach, strzelaninach i pościgach za groźnymi przestępcami. Cóż z tego, skoro mieszka w małym miasteczku, w którym od lat nie wydarzyło się nic, co zasługiwałoby na miano zbrodni. Czy detektyw Blomkvist znajdzie tu jakieś kryminalne zagadki do rozwiązania? Przekonajcie się sami.

Celem konkursu jest zapoznanie się młodych czytelników z książkami i audiobookami o Detektywie Blomkviscie, propagowanie czytelnictwa, pozytywnych postaw społecznych i umiejętności pracy w grupie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Uczestnicy mają za zadanie nakręcić film inspirowany przygodami Kallego Blomkvista i jego przyjaciół. Film może trwać maksymalnie do 5 minut i może być:

  • wierną bądź autorską adaptacją jednej ze scen z trzech części przygód Detektywa Blomkvista,
  • rodzajem trailera – zapowiedzią przyszłego dzieła filmowego, czyli dynamicznymi ujęciami, które w krótki sposób przedstawią istotne zdarzenia i bohaterów z części przygód Detektywa Blomkvista,
  • rodzajem trasera czyli „zachęcajki” – ujęć, które wzbudzą zaciekawienie, ale nie zdradzą fabuły, a jedynie oddadzą klimat opowieści.

Film powinien być zrobiony w formacie filmowym, w pliku obsługiwanym przez serwer YouTube: MOV, MP4, AVI, WMV.

Praca konkursowa musi być zamieszczona w serwisie YouTube, np. jako film niepubliczny, zawierać tytuł filmu oraz 3-5 zdań opisu (jaki fragment bądź rozdział z książki został przedstawiony w filmie). Wszystko należy podać w formularzu zgłoszenia, który dostępny jest w bibliotece, na Facebooku oraz stronie internetowej: http://www.biblioteka.miedzyzdroje.pl

Każdy z uczestników zobowiązany jest do wypełnienia formularzu zgłoszeniowego, zgodę osób pełnoletnich uczestniczących w konkursie oraz zgodę ustawowego przedstawiciela niepełnoletniego uczestnika w konkursie.

W zbiorach naszej Biblioteki można znaleźć książkę Astrid Lindgren „Przygody Detektywa Blomkvista”, która będzie inspiracją do stworzenia filmu.

Prace konkursowe na I etapie konkursu ocenią międzyzdrojscy bibliotekarze i wyłonią po 3 prace do 15.11.2021 r., które zarekomendują do II etapu konkursu. Etap II trwa do ogłoszenia wyników, które nastąpi 06.12.2021 r. Wydawnictwo Jung-off-ska poda listę laureatów na swojej stronie internetowej http://jungoffska.pl.

Do wygrania będą zestawy audiobooków Wydawnictwa Jung-off-ska, zaproszenie na wycieczkę po planie filmowym serialu z Wydawnictwem Jung-off-ska oraz indywidualne spotkanie „ekipy filmowej” z Edytą Jungowską w placówce Ambasadora.

Więcej informacji oraz regulamin dostępny na stronie:

http://www.biblioteka.miedzyzdroje.pl,

http://jungoffska.pl/konkurs.

#detektywblomkvist #astridlindgren #jungoffska #konkurs

Regulamin Konkursu 75. urodziny Detektywa Blomkvista

Załącznik nr 1 do regulaminu

Załącznik nr 2 do regulaminu